Get Adobe Flash player

wezwanie do rezerwy

 

 

 

Wezwanie do rezerwy to pełna humoru militarna gra scenariuszowa. Głównym jej celem jest nabywanie nowych umiejętności, które doskonale rozładowują napięcia oraz przełamują wszelkie bariery zawodowe. Uczy wzajemnej akceptacji oraz wieli innych rzeczy, które pomagają w budowaniu mocnego zespołu.

 

 • Karta powołania

 Przed rozpoczęciem imprezy integracyjnej pod hasłem „Wezwanie do Rezerwy” każdy z pracowników otrzyma kartę powołania. Karta ta będzie informować, że zostali powołani do rezerwy na terenie jednostki wojskowej w Bornem Sulinowie.

 

– Przykładowa treść karty powołania:

Informuję Pana (Panią)  Jana Kowalskiego  że zostaliście uznani za zdolnych pod względem fizycznym oraz psychicznym do odbycia czynnej służby wojskowej w czasie pokoju.

Wyżej wymieniony (na) jest zobowiązany (na) stawić się dnia   25.05.2012   do godziny  19:00  w jednostce wojskowej w Bornem Sulinowie w celu odbycia manewrów wojskowych.

 


 

Dzień 1

 

 • Napad na autokar

Groza i dramat ! Na leśnej drodze autokar z pasażerami udający się do kwater w Bornem Sulinowie zostaje napadnięty przez rosyjskich żołnierzy. Uzbrojeni napastnicy pozbawili podróżujących wszelkich ”kosztowności”. Po obrabowaniu zniknęli w czeluściach borneńskiego lasu. Obyło się bez ofiar. Pod okiem kierowcy autobusu poszkodowani jednak dotarli do celu. Zszokowani sytuacją na drodze pasażerowie zostają ku swojemu zaskoczeniu przywitani przez swoich agresorów, tym razem w mniej bojowym nastawianiu.

 

 • Odkupiny i zameldowanie w koszarach

 Pojawiają się ponownie rosyjscy żołnierze. Mają oni do zaoferowania możliwość odkupienia zdobytych wcześniej fantów. Sprawa jednak nie wydaje się łatwa, bowiem odkupiciele muszą się najpierw wykazać  swoimi zdolnościami wokalnymi lub manualnymi. Zabawa opiera się na haśle „szklaneczka lub pioseneczka”.

 

 • Przygotowanie kompani do zaprawy

Wymarsz rezerwistów przed budynek sztabu. Każdy wezwany do rezerwy żołnierz otrzyma mundur oraz zostanie przydzielony do odpowiedniego oddziału. Pierwszym zadaniem jakie napotykają na swojej drodze jest wyznaczenie swojego dowódcy. Na jego bowiem barkach spocznie zaprezentowanie okrzyku bojowego, wymyślonego przez swój oddział. Grupy przywdziewają barwy wojenne w postaci maskowania twarzy, co nada bardziej bojowy charakter zadaniom. Na zakończenie zaprawy odbędzie się krótkie przeszkolenie oddziału, mające na celu sprawdzenie umiejętności w zakładaniu OP-1, na wyznaczonym przez generała żołnierzu.

 

 • Manewry wojskowe na poligonie

 Każdy oddział żołnierzy wyrusza pojazdami wojskowymi na poligon wojsk radzieckich w celu odbycia manewrów wojskowych. Żołnierze zmierzą się nie tylko z zadaniami sprawnościowymi ale również będą musieli wykazać się sprytem oraz umiejętnością wspólnego działania. Jak to na wojnie bywa, każdy żołnierz będzie musiał stawić czoła swoim słabościom jak i również ma możliwość odkrycia swoich mocnych stron. Umiejętności te mogą ze skromnego pracownika wyłonić prawdziwego lidera drużyny.

 

– Rozpoznanie terenu

Za pomocą pojazdów wojskowych dostępnych z naszej oferty uczestnicy zapoznają się z terenem poligonowym manewrów.

– Strzelnica

Za pomocą karabinków pneumatycznych (broń krótka oraz długa o kalibrze 4,5 mm) rezerwiści strzelają do tarcz numerycznych.

– Szlak komandosa

Cykl zadań sprawnościowych wykonywanych na czas np.:

transport rannego na noszach wojskowych

rzut granatem do celu

marsz rezerwistów – cała drużyna stojąc na specjalnych nartach musi pokonać wyznaczony odcinek trasu w jak najkrótszym czasie. Do wykonania zadania konieczna jest współpraca w grupie.

itp…

– Pole minowe

Celem jest bezpieczne przeprowadzenie oddziału przez zaminowany obszar. Teren ten będzie uzbrojony w różnego rodzaju miny-pułapki lub miny-niespodzianki a rozminowywany za pomocą wykrywaczy metali oraz saperskich szpadli.

– Drut ” kolczasty ”

Żołnierska zabawa integracyjna na zwinność i pomysłowość w oddziale. Każdy rezerwista musi przejść przez jeden z otworów pajęczyny uplecionej na drzewie, bez dotykania.

Wojna paintball-owa

Każdy oddział ma swoją bazę w której jest umieszczona flaga. Gra polega na przechwyceniu flagi przeciwnej drużyny do swojej bazy. Istnieje możliwość, że przeciwnik wykradnie nam naszą flagę, wtedy aby wygrać starcie trzeba ją z powrotem odzyskać. Dla utrudnienia trafiony gracz nie kończy gry tylko trafia do szpitala polowego. Odbywa tam 5-cio minutową kurację po której może powrócić do gry.

 

 • Gąsienice na poligonie

Na zakończenie manewrów wojskowych rezerwiści będą musieli przejść przymusowe przeszkolenie z zakresu obsługi sprzętu bojowego. W wyniku czego będą mogli odpalić sprzęt gąsienicowy i odbyć extremalną przejażdżkę po radzieckim poligonie. Zadania z jakimi będą musieli się zmierzyć to:

– naciąganie gąsienic

– poszukiwanie karnistrów z paliwem

– tankowanie

 

Dodatkową atrakcją może być CRASH CAR !!!

Dostarczony przez nas pojazd zostanie pomalowany przez wszystkich rezerwistów sprayami. Każdy będzie mógł napisać to co tylko przyjdzie mu do głowy np.: samochód szefa, bryka teściowej, pudło męża, Porsche byłej żony, Ferrari sąsiada itd. Po tych wszystkich zabiegach upiększających uczestnicy imprezy integracyjnej ładują się na ciężki sprzęt gąsienicowy i wspólnie rozjeżdżamy wszelkie przeszkody napotkane na naszej drodze.

 

 • Raport z manewrów

Każdy oddział za pomocą słów kluczowych musi sporządzić raport z odbytych manewrów wojskowych. Do wykorzystania mają kilkanaście tajnych słów takich jak: szef, leszcze, gacie, zasadzka, lufa, flacha, gola, atak, stres, kolega, gleba, pot, rozjechany itp.

 

 • Kuchnia Polowa na poligonie

Po wyczerpujących manewrach wojskowych, każdy żołnierz powinien dobrze zjeść. Na poligon przyjeżdża kuchnia polowa wypełniona po brzegi smaczną grochówką.

 

 • Impreza w kantynie

Oddziały spotykają się w kantynie gdzie odbędzie się impreza tematyczna/event

Tematy imprezy:

›  Wieczór w stylu ”PRL”

›  Biesiada Militarna

 

 Przed rozpoczęciem zabawy dowódca oddziału ma za zadanie zaprezentowanie przed wszystkimi raportu z manewrów wojskowych. Na pewno nie obędzie się bez dużej dawki śmiechu. Ukoronowaniem manewrów wojskowych jest ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród.

 

 


 

 

DZIEŃ 2

 

 • Zwiad terytorium wroga

Wszyscy uczestnicy przeobrażają się w zwiadowców, wyposażonych w odpowiednią aparaturę taką jak latarki do penetracji bunkrów oraz własne aparaty fotograficzne do robienia zdjęć obiektów naziemnych wroga lub głęboko ukrytych fortyfikacji. Zwiadowcy będą buszować po terenach byłej radzieckiej jednostki wojskowej w Bornem Sulinowie, okolicznych bunkrach oraz silosach atomowych. Akcja odbędzie się pod przewodnictwem doświadczonej osoby, związanej z militarną historią tego okrytego tajemnicą miejsca.

 

 • Pożegnanie

Po obiedzie, wcieleni w rezerwistów uczestnicy imprezy integracyjnej po raz ostatni staną w szyku wraz ze swoimi przełożonymi. Każdy z żołnierzy ma świadomość, że kończy się ważny etap w jego karierze zawodowej. Odchodzących żołnierzy pożegna generał z jednostki organizacyjnej Militarne Borne. Generał w podziękowaniu za służbę uhonoruje żołnierzy listami gratulacyjnymi. Podziękuję za trud włożony w służbę, życzyć będzie pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.


 

Jest to program który można dowolnie modyfikować, skracać/wydłużać ilość dni pobytu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dokładnymi kosztami imprezy integracyjnej, prosimy o kontakt.

 

Program Wezwanie do Rezerwy w całości opracowany przez zespół Militarne Borne, wszelkie kopiowanie bez zgody zabronione !