Get Adobe Flash player

Pojazdy militarne

Pojazdy militarne to coś co kręci kobiety i facetów.

Macie niebywałą okazję posmakować czegoś czego nieliczni doświadczyli jedynie w wojsku !!!

Nasz park maszynowy w Bornem Sulinowie jest do waszej dyspozycji, jest on bez wątpienia największy w regionie a pojazdy kołowe i gąsienicowe odznaczają się tym że są wyłącznie produkcji rosyjskiej.
Często pojazdy te można zobaczyć na zlotach militarnych, spotach reklamowych, targach turystycznych, czy też telewizji.
Stan techniczny ich oraz unikatowość zabudowy można by uznać za kolekcjonerski.

Przed przejażdżką staramy się zaprezentować cała naszą wiedzę na temat pojazdu, osiągi, spalanie jak zdobyliśmy pojazd, do czego tak naprawdę służył i wiele innych ciekawostek.
Wszystkie nasze pojazdy są w 100% sprawne technicznie i posiadają ubezpieczenie.
Kierowcy instruktorzy to znani w militarnym świecie fachowcy dbający o to aby każdy był zadowolony z usługi.

Oferta przejażdżki odbywa nie na dwa sposoby:

– po odpowiednim przeszkoleniu, macie możliwość usiąść za sterami pojazdu i poprowadzić go na naszym czołgowisku.

– kierowca instruktor zabiera grupę osób na pojazd i udajecie się na extremalną przejażdżkę, by przeżyć niesamowity przypływ adrenaliny.

Jeśli wybrany pojazd nie jest w stanie zabrać na przejazd całej grupy dzielimy was na grupy i jedziemy dwa razy.
W tym czasie grupa która nie jeździ pojazdem może spróbować swoich sił na strzelaniu z broni typu paintball, asg , strzelanie do tarczy z łuku, wiatrówka, zabawy z wykrywaczem na polu minowym itp…
Możliwość  wynajęcia pojazdów militarnych i odbycia usługi nie tylko w miejscowości Borne Sulinowo, ale w każdym innym miejscu w Polsce, po doliczeniu kosztów transportu.

Mega dodatkiem do przejażdżki jest możliwość zorganizowania military show, w postaci rozjeżdżania samochodów (dotyczy pojazdów gąsienicowych).

Do dyspozycji:
4 pojazdy kołowe
2 pojazdy gąsienicowe


Zil 131 (paka)
Prawdziwa ciężarówka z napędem na wszystkie sześć kół.
Na naszym 12 hektarowym czołgowisku pokazała nie jednej współczesnej terenówce że jej potężny silnik V8 i prostota konstrukcji daje przewagę nad współczesną elektroniką.
Nasz Zil to wycieczkowy weteran, przewiózł tysiące zadowolonych wycieczkowiczów, przejechał ponad 5 tysięcy imponujących kilometrów po tych wszystkich wertepach.
Uwielbieniec grup zorganizowanych w tym dzieci, jego odkryta paka daje niesamowite wrażenia podczas jazdy.
Bez wątpienia najsłynniejszy Ził w Polsce.
Pojazd zabiera około 16 pasażerów.


Ural 375 (buda)
Co tu dużo mówić, duży, kanciasty jak kastet, napęd 6X6, benzynowy silnik V8 o pojemności blisko 7 litrów, olbrzymia wyciągarka, bezproblemowe spalanie w terenie przekraczające 100 litrów i 7 ton rosyjskiej stali mówi samo za siebie, MUSZĘ SIĘ TYM PRZEJECHAĆ !!!
Pojazd zabiera około 16 pasażerów


Ural 4320
Nie lada gratka, ponieważ jest to jedyny w Polsce egzemplarz Urala z silnikiem diesla używany w charakterze kolekcjonersko militarnym.
Ze względu na jego wartość przejażdżka odbywa się na zasadzie (po odbytym szybkim przeszkoleniu) Ty kierujesz a instruktor towarzyszy jako pasażer.


Kraz 255 B (paka)
Któż nie słyszał o Krazie i historii z nim związanych.
Rosyjska ciężarówka używana u Wojsku Polskim, wykorzystywana w połączeniu z przyczepą niskopodwoziową do transportowania czołgów. W cywilu używany do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych.
Ten kolos posiada blisko 15 litrowy silnik, jego masa to prawie 12 ton. Trudno tu mówić o ekonomii bo takie pojęcie w rosyjskiej motoryzacji jest abstrakcją.
Jego potężne balonowe koła są wielkości człowieka, posiada system centralnego pompowania kół który pozwala na kontynuowanie jazdy nawet z kilkoma dziurami po kulach oddanych z kałasznikowa .
Nasza wersja jest z paką co daje duży komfort dla pasażerów odbywających przejażdżkę po czołgowisku.  W razie niesprzyjającej pogody zakładamy brezentowa plandekę by kontynuować przejazd.
Ta ciężarówka to same wady :)
– dużo pali, wielki jak stodoła, praktycznie zerowy komfort kierowcy, posiadanie takiego pojazdu kończy się bezcelowym szukaniem miejsca parkingowego, nie ma klimatyzacji, szeroki prawie na dwa pasy ruchu a samo wdrapywanie do kabiny to nie lada wyzwanie.
Uwielbiany przez Panie które lubią wielkie :), oczywiście wielkie emocje związane z prowadzeniem tego monstrum.
Pojazd zabiera około 20 osób


PTS-M
Amfibia a dokładniej Pływający Transporter Samobieżny – Modernizowany: jest to największy pojazd gąsienicowy używany w armii polskiej. Jak sama nazwa wskazuje pojazd pływa i często można go spotkać podczas akcji powodziowych w których nie jednej rodzinie przyniosła pomoc.
Egzemplarz który posiadamy możecie również spotkać na największych zlotach pojazdów militarnych w Polsce. Chętni na przejazd to małe dzieci w wieku nawet 3 lat !!! ale starsze Panie, które po przejażdżce z chęcią robią sobie pamiątkową fotkę z czołgistą stanowią nie mniejszą grupę chętnych.
Dla ciekawostki pojemność silnika naszej amfibii to bagatela 38.8 Litrów !!!! czyli tyle co 61 Maluchów :)
Wypróbuj ją i poczuj tę moc która pozwala poruszać się w największym terenie z taką łatwością.
Nasza amfibia jest zdolna do przewozu 72 osób, ale dla bezpieczeństwa przewozimy maksymalnie 50.
Pojazd posiada system typu INTERCOM w celu komunikacji pasażerów z kierowcą za pomocą hełmofonów.
Amfibia ratownicza jest bardzo bezpiecznym pojazdem.
Pojazd polecany dla dużych grup zorganizowanych które korzystają z naszych atrakcji.


autor filmu: Wojciech Sokołowski


GSP-55
Gąsienicowy Samobieżny Prom: od niego zaczynaliśmy przygodę z pojazdami gąsienicowymi.
Niezwykła konstrukcja która pozwala na transportowanie czołgów po wodzie. Po złączeniu dwóch takich pojazdów tworzyły pływającą platformę na którą wjeżdżał czołg , po czym można było go w bezpieczny sposób przetransportować na drugi brzeg jeziora czy też rzeki.
Nasz GSP obecnie stacjonuje nad naszym pięknym jeziorem Pile, by w każdej chwili pokazać wam jak ten gąsienicowy pojazd pływa po wodzie, by potem swymi gąsienicami wdrapać się na brzeg.
Pojazd zabiera na pokład około 15 osób, wszyscy są wyposażeni w kamizelki ratunkowe. Każdy uczestnik ekspedycji wodno-lądowej będzie mógł spróbować na wodzie poprowadzić ten niezwykły pojazd.

Taka atrakcja jest niesamowitym przeżyciem dla każdego uczestnika, ponieważ nikt w Polsce nie oferuje tego typu usługi. Jest to przeżycie które z dumą możemy pochwalić się znajomym: byłem w Bornym Sulinowie i „zaliczyłem” niesamowite pływanie amfibią.